Blog

Nowy dostawca kosmetyków naturalnych

Platforma Czas Na Zdrowe rozwija się ostatnio w kierunku współpracy z producentami naturalnych kosmetyków. Przedstawiam firmę Kropla Relaksu, która umieściła do sprzedaży swoje produkty. Poniżej rozmowa i trochę informacji o firmie. Szczegółowe informacje na temat właściwości poszczególnych kosmetyków znajdziecie otwierając poszczególne produkty. 

           

Panią Dominikę i Pana Maćka poznałem na targach Bliżej Zdrowia, Bliżej Natury. Zrobili na mnie duże wrażenie swoją wiedzą i pozytywnym podejściem. Wpisują się w grono Producentów - pasjonatów :) O to chodzi!

Poniżej rozmowa z Panią Dominiką Suchocką - Dyrektorem Handlowym polskiego producenta naturalnych kosmetyków i preparatów terapeutycznych na bazie magnezu Kropla Relaksu

Pani Dominiko, na rynku mamy bogatą ofertę produktów magnezowych. Są to zarówno suplementy jak i magnez w płynie. Czym się kierować przy jego doborze?

Dominka Suchocka: W sprzedaży znajdziemy wiele preparatów i suplementów zarówno w postaci tabletek, kapsułek jak i magnez w płynie do użytku zewnętrznego. Suplementy są obecnie najbardziej rozpowszechnioną metodą uzupełniania niedoboru magnezu. Niestety często bywa tak, że nasza wiedza o przyswajaniu minerałów ogranicza się do wiary w skuteczność preparatów reklamowanych w mediach. Kupujemy i połykamy, nie zastanawiając się na przyswajaniem.

CNZ: A czym, w takim razie różnią się suplementy od płynnego magnezu?

DS.: Przede wszystkim rodzajem związku magnezu, oraz skutecznością jego wchłaniania. Rodzaj związku ma tu ogromne znaczenie. Organiczne związki magnezu przyswajają się lepiej drogą doustną, przykładem może być cytrynian magnezu. Nieorganiczne, z powodzeniem mogą być stosowane na skórę np. chlorki, czy siarczany magnezu. Pierwiastek jakim jest magnez (Mg) jest pod wieloma względami trudno przyswajalny przez nasz organizm. Mam tu na myśli ograniczenia związane z wchłanianiem z jelita cienkiego. Wpływ na proces przyswajania magnezu mają również proporcje między wapniem, fosforem i potasem. Dużą rolę odgrywa też obecność substancji działających antagonistycznie. Przyswajalność z pożywienia ograniczają m.in.: kwas fitynowy, szczawiowy (niektóre jarzyny i otręby zbóż), fosforowy (ryby), wolne nasycone kwasy tłuszczowe (tłuste mięsa i tłusty nabiał). Związki te tworzą z magnezem trwałe połączenia chemiczne, które uniemożliwiają połączenie jonu magnezowego z aminokwasami i jego transfer do krwiobiegu. Producenci suplementów wzbogacają magnez np. chelatami i witaminami z grupy B, aby maksymalnie zwiększyć jego przyswajalność. Przy takim stosowaniu magnezu udaje się zwiększyć jego przyswajanie do poziomu ok 40%.

CNZ: A płynny magnez do użytku zewnętrznego?

DS.: Skóra jest naszym największym organem i pełni wiele ważnych funkcji życiowych. Poprzez skórę wnikają do organizmu niezbędne do życia produkty i minerały. Obecnie na rynku aptecznym funkcjonują farmaceutyki w postaci plastrów naklejanych na skórę np. antykoncepcyjne, antynikotynowe. Substancja czynna powoli przenika wówczas z plastra do organizmu, a zwrotnie przez skórę następuje proces wydalania z organizmu wraz z potem toksyn i produktów przemiany materii takich jak np. mocznik, kwas mlekowy, kreatynina. Odciążeniu ulega więc praca organów wydalniczych tj. wątroba i nerki. Organizm mający deficyt biopierwiastków, przeprowadza reakcje chemiczne, które powodują wnikanie minerałów z roztworów stosowanych na skórę.

Jest to proces wymiany jonowej i zachodzi on gdy roztwór na skórze przekroczy nasze stężenie fizjologiczne 0,9%. Im większe stężenie roztworu tym proces ten będzie przebiegał szybciej i będzie bardziej intensywny.

Przyswajalność czystego jonu magnezu jest przede wszystkim szybsza i skuteczniejsza, a poza codziennym jego uzupełnianiem możemy też działać kojąco gdy pojawia się dyskomfort układu mięśniowo-szkieletowego. Taki magnez idealnie sprawdzi się dla dzieci od 3 roku życia, przez osoby młode uprawiające sport, jak i dla osób starszych zmagających się z problemami takimi jak zwyrodnienia, reumatyzm itp.

CNZ: To świetna wiadomość. Zatem jaki magnez wybrać?

DS.: Zdecydowanie polecam magnez do stosowania zewnętrznego, czyli bezpośrednio na skórę. W ostatnim czasie w sprzedaży pojawiają się jednak jak grzyby po deszczu tzw. oliwy magnezowe importowane z odległych kontynentów, płynne preparaty z nieznanych „źródeł” i„akweduktów”. Pamiętajmy też, że nigdzie na świecie magnez naturalnie nie występuje w stężeniu powyżej kilku% w postaci płynnej. Ostrzegam przed takimi preparatami.

CNZ: Dlaczego? Czy coś nam grozi po ich zastosowaniu?

DS.: Oliwy magnezowe często posiadają bardzo wysoki stopień stężenia chlorku magnezu. Stężenie już powyżej 30% powoduje reakcje niepożądane. Na skórze widoczny jest wówczas solny osad, który nie spłukany, działa drażniąco i często towarzyszy mu swędzenie, zaczerwienienie czy nawet wysypka. Takich produktów powinniśmy kategorycznie unikać. Objawy takie nie są procesem wchłaniania magnezu, lecz alergiczną reakcją skóry. Stosowanie roztworów i preparatów wątpliwego pochodzenia, bez wiedzy o stężeniach może skutkować mikrouszkodzeniami hydrolipidowej warstwy naskórka, co stanowi otwarte wrota dla bakterii chorobotwórczych wywołujących stan zapalny. Zdarza się, że gdy bakterie są bardzo złośliwe, a odporność obniżona – takie zakażenie może być bardzo groźne.

CNZ: Na co jeszcze warto zwrócić uwagę przed wyborem dobrego magnezu?

DS.: Na pewno na skład, czyli tzw. INCI. Wiele płynnych produktów to woda z chlorkiem magnezu, którą można zrobić samemu w domu. Chlorek magnezu uzyskuje się w procesie chemicznym. Do produkcji kosmetyków czyli wszystkich preparatów magnezowych musi być zastosowany magnez w najczystszej postaci tzw. CZDA. Preparaty zanieczyszczone ciężkimi metalami, zgodnie z ustawą o produktach kosmetycznych, nie nadają się do produkcji czy dystrybucji. Woda z tzw. źródeł, jest silnie zanieczyszczona mikrobiologicznie – nie jest stabilna i po prostu się psuje, co nieuczciwi producenci maskują zapachami olejków. Zresztą widzimy, że nowelizacja ustawy o produktach kosmetycznych spowodowała, że coraz więcej takich preparatów znika z rynku lub zaraz znikną. Tym bardziej, że dzisiaj nie spełniają one wymogów ustawy, a każdy odpowiada w tym samym zakresie za produkt: producent – dystrybutor – sprzedawca.

CNZ: Rozumiem, że Państwa produkty Kropla Relaksu spełniają te wszystkie normy?

DS.: Tak, nasze produkty powstają w laboratorium, pod okiem specjalistów. Posiadamy kadrę najlepszych biotechnologów czuwających nad procesem produkcji kosmetyków. „Magnez Terapeutyczny Kropla Relaksu” jest to preparat kompleksowy. Posiada bezpieczne stężenie magnezu i jest wzbogacony w wyselekcjonowane bioaktywne roślinne wyciągi zawierające witaminy i minerały. Mają one za zadanie poprawić bioretencję, nie naruszając jednocześnie naturalnej, ochronnej bariery skóry. Wiele z nich wraz z magnezem jest swoistym promotorem przenikania w transdermalnym procesie jonizacji. Każdy produkowany przez nas preparat magnezowy terapeutyczny i kosmetyczny posiada badania dermatologiczne . Tym samym jest bezpieczny dla osób z problemami skóry, kobiet w ciąży, matek karmiących i dzieci powyżej 3 roku życia, co niewątpliwie wyróżnia nas pośród produktów tego rodzaju znajdujących się w sklepach.

ZBL: Brzmi bardzo dobrze! To na koniec jeszcze proszę o dwa zdania podsumowujące produkty Kropla Relaksu

DS: Wszystkie nasze kosmetyki są produktami naturalnymi. Zawartość naturalnych substancji aktywnych wynosi od 95,5% do 99,5%. Używamy najlepszych BIO komponentów. W naszych produktach nie ma parabenów, SLSów, substancji ropopochodnych, sztucznych barwników. Dodam, że magnez terapeutyczny Kropla Relaksu jest konfekcjonowany do ECO buteleczek wykonanych z trzciny cukrowej wolnych od ftalanów.

CNZ: Bardzo dziękuję za rozmowę, a naszych klientów zapraszamy do wypróbowania produktów Kropla Relaksu, które można kupić na stronie https://czasnazdrowe.pl/

                        

 

Co więcej piszą o sobie i swoich produktach właściciele firmy:

Kropla Relaksu- produkty magnezowe do codziennej pielęgnacji ciała, które zadbają o twoje zdrowie i urodę.

Współcześnie poszukujemy alternatyw dla specyfików farmakologicznych i drogeryjnych produktów kosmetycznych, by móc w pełni cieszyć się zdrowym ciałem oraz pięknym wyglądem. Coraz powszechniejsze staje się zainteresowanie produktami terapeutycznymi i kosmetycznymi z sektora branży bio i eko, a wiedza dotycząca skutecznego działania minerałów i witamin w takich preparatach stale rośnie i jest ogólnodostępna. Seria kosmetyków magnezowych Kropla Relaksu to odpowiedź na potrzeby klienta szukającego rozwiązań kompleksowych: kosmetyków i produktów terapeutycznych które dostarczają minerał Mg jednocześnie nawilżając, odbudowując i regenerując skórę. Stosowanie Kropli Relaksu poza korzyściami jakimi są łagodne działanie i odnowa biologiczna skóry, to także działanie terapeutyczne na całe ciało. Magnez jest minerałem, którego stopień wchłaniania zależy od bardzo wielu czynników: rodzaju związku, drogi podania, diety i stylu naszego życia. W badaniach klinicznych udowodniono, że chlorki magnezowe mają zdolność przenikania przez barierę jaką stanowi ludzka skóra. W badaniu opublikowanym dla The Nutrition Practitioner w 2010 r. Watkins K, Josling PD badali wpływ przezskórnego stosowania roztworu 31% chlorku magnezu na jego poziom w surowicy, jak i w całym ciele. Pacjentów poddano badaniom przesiewowym, wykorzystując analizę pierwiastkową włosów. Po okresie 12 tyg. leczenia 89% badanych podniosło swój komórkowy poziom magnezu ze średnim wzrostem 59.7%. Magnez w kosmetykach i produktach terapeutycznych Kropla Relaksu jest wykorzystywany w celu poprawy kondycji skóry, dotlenia i przywraca jej naturalny kolor. Polepsza koncentrację i funkcje układu nerwowego- działa relaksująco zmniejszając zmęczenie psychiczne i umysłowe. Wspomaga motorykę ciała, zwiększając wytrzymałość mięśni, jednocześnie przyspieszając ich regenerację. Pozwala na dłuższy wysiłek bez skurczy, wpływa korzystnie na stany zapalne mięśni. W ciąży zadba o prawidłowy rozwój twojego dziecka, zapewniając mu odpowiedni przyrost ciała. Warunkuje prawidłowe napięcie mięśni macicy, zapobiegając przedwczesnym skurczom chroniąc przed poronieniem i przedwczesnym porodem. Jest niezbędny dla rozwoju kości i ich mineralizacji szczególnie u ludzi starszych. Reguluje dzienne zapotrzebowanie na magnez, utrzymując optymalny poziom magnezu w organizmie, skuteczny także jako dezodorant neutralizujący nieprzyjemne zapachy. Stosowanie Kropli Relaksu to bezpieczeństwo każdego dnia stosowania- wszystkie produkty posiadają badania dermatologiczne. Kosmetyki Kropla Relaksu są stosowane przez kobiety w ciąży, matki karmiące, dzieci, osoby w podeszłym wieku. Wszystkie produkty zawierają od 95,5% do 99,5% składników naturalnych bioaktywnych. Nie zawierają SLS, PEG, silikonów, aluminium, sztucznych barwników, konserwantów. Do magnezu terapeutycznego zostały wykorzystane eko butelki z trzciny cukrowej (bez BPA, ftalanów). Więcej informacji na www.kroplarelaksu.pl.

Wróć