Dostawcy

Opis

Rodzinna zagroda pachnąca serami
Jesteśmy małym, rodzinnym gospodarstwem Zajmujemy się produkcją serów z mleka naszych zwierząt w myśl hasła: z miłości do zwierząt, z szacunku do natury, z pasji do jedzenia.
Nasze zwierzęta karmione są tylko naturalnie i tradycyjnie ,bez kiszonek a wypasane na naszych łąkach i pastwiskach .Nie stosujemy pasz GMO ,Są zarejestrowane w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa i pod opieką Inspektoratu Weterynaryjnego.Hodujemy krówki rasy jersey ,których mleczko jest idealne do serów i kozy ,których mleczko jest niebywale delikatne i zalecane dle wrażliwych brzuszków.
Mleko od krów rasy Jersey (nazywanych potocznie Jerseykami) jest powszechnie uważane za najlepszy surowiec do produkcji serów, doskonale nadaje się również do codziennego spożycia. Jego charakterystycznymi cechami są: kremowa barwa to wynik duzej zawartości karotenu , duża zawartość tłuszczu (6-8%) i wysoka zawartość białka (ok 4%). Co więcej, zawiera ono więcej (niż przeciętne mleko) minerałów, w tym ok 5,5% wapnia.

Sposób produkcji

Gospodarstwo rolne przy Przewoźnikówce działa w Pielgrzymowicach od pokoleń,Właściciele Marlena i Piotr Przewoźnik zajmują się uprawą zbóż i hodowlą zwierząt .Serowarnia pieszczotliwie nazywana przez włascicieli SERmar ღ powstała całkiem niedawno.
Serowarem w Przewoźnikówce, rodzinnej zagrodzie pachnącej serami, jest Marlena,
Właścicielka nieustanne doskonali umiejętności za sprawą wielu szkoleń, spotkań,konferencji oraz zdobywanych doświadczeń.
W produkcji serów najważniejsze jest mleko:świeże ,pełnowartościowe,nie poddawane wcześniejszej obróbce termicznej,najlepiej takie prosto od krowy. Smak serów zależy także od tego, jak krowy są odżywiane.
W pielgrzymowickiej serowarnini zarówno krowie jak i kozie mleko pochodzi z własnego, gospodarstwa .
Serowarnia to mała manufaktura na terenie gospodarstwa rolnego.
Produkty Gospodarstwa Przewoźnikówka to 100% naturalna dobra, prosta, lokalna żywność:
-sery dojrzewające,
-świeże,
-twarogowe,pasty ,
-jogurty,kefiry
-mleko,śmietana,masło,
-maślanka,jajka

Produkty